Спільна історія

Музей історії університету продовжує ретельно вивчати життєвий шлях перших керівників СумДПУ імені А.С. Макаренка (а тоді Сумського педагогічного технікуму).

Серед них, маловідома постать Рожновського Йосипа Йосиповича, який очолював навчальний заклад лише три місяці (з 1 липня по 4 жовтня 1925 року).

Працюючи з фондами Державного архіву Сумської області, вдалось знайти матеріали, які епізодично розкривають трудовий шлях Йосипа Йосиповича, і жодної його фотографії, а саме це – найбільше нас цікавить. Тривалі пошуки по архівах та звернення науковців і краєзнавців, не приносили очікуваних результатів. Здавалось, варто змиритись з тим, що алея ректорів університету залишиться без портрету Рожновського Й.Й.

І ось, випадково, вивчаючи фонди Сумського машинобудівного коледжу, ми натрапили на прізвище Рожновський який, як потім з’ясувалось працював у цьому навчальному закладі з 1935 по 1941 роки викладачем мови та літератури.

Як тільки стало можливим, ми звернулись до Музею історії Сумського машинобудівного фахового коледжу СумДУ, в експозиції якого було знайдено фото об’єкта нашого дослідження. В результаті успішних переговорів та взаємообміну матеріалами, ми розвіяли чергову «білу пляму» з історії рідної alma mater. Велика вдячність за сприяння заступнику директора з навчально-виховної роботи Світлані Щербак та завідувачу музею історії коледжу Інні Кулик. Сподіваємось на подальшу співпрацю.