Події

До дня університету – оновлено «Алею ректорів»

Сумському державному педагогічному університету імені Антона Семеновича Макаренка виповнюється 97 років від часу його заснування.

Започаткований у грудні 1924 року, як Сумські вищи трирічні педагогічні курси, навчальний заклад пройшов значний шлях радянських реформувань, до педагогічного університету в незалежній Україні. Велика заслуга у цьому студентів, викладачів та співробітників, а особливо, його керівників.

На початку 2000-х років була створена всім нам звична алея ректорів, але в ході вивчення історії нашого навчального закладу виявилося, що вона була не повною. З ініціативи ректора університету, Юрія Олеговича Лянного, нами була проведена копітка праця в архівних установах не лише міста Суми, але й Києва, яка тривала понад рік. В результаті вдалося виявити «імена» перших керівників навчального закладу в 20-30-х роках ХХ століття, розтлумачити ініціали, встановити точні дати їх перебування на посадах, а також знайти 4 фотопортрети, яких бракувало на цій алеї. Нині, ми відновлюємо історичну справедливість та відкриваємо вже оновлену, достовірну Алею керівників Сумського державного педагогічного університету імені Антона Семеновича Макаренка.